Skip to main content
BYD – NEW ENERGY avtomobillarini ishlab chiqarish bo‘yicha jahon liderligiga shahdam qadamlar bilan intilayotgan avtomobil konglomerati. 2023-yilning avgust oyida koveyerdan 5-millioninchi elektromobil chiqdi.  2023-yil 16-mart kuni O‘zbekistonda brendning rasmiy taqdimoti bo‘lib o‘tgandi. BYD Astana Motors jamoasi rasmiy diler bo‘ldi. Shundan beri yarim yil o‘tdi. Sizlar bilan brend va dilerning ilk yutuqlari bilan bo‘lishamiz.
BYD. O‘ZBEKCHA GAPIRAMIZ
1-sentabr kuni BYD O‘zbekistonda taqdim etilgan modellar liniyasidagi avtomobillar interfeysi yangilanganini e’lon qildi. Endilikda O‘zbekistondagi barcha rasmiy dilerlik markazlaridan sotib olingan avtomobillarda o‘zbek tilidagi interfeys mavjud.
“Biz g‘urur bilan ayta olamizki, BYD ENERGY avtomobillari dunyo bo‘yicha o‘zbek tili interfeysiga ega bo‘lgan ilk avtomobillar bo‘ldi. Bu brendning O‘zbekiston davlati va xalqiga bo‘lgan ehtiromidir”, – deb ta’kidladi BYD Astana Motors rasmiy dilerlik tarmog‘ining bosh rahbari Ziyoviddin Parpiyev.
Eslatib o‘tamiz, 2023-yil 16-mart kunidagi brendning bozorlarga ilk chiqishida interfeys ingliz va rus tillarida edi. Standart dasturlar to‘plamidan tashqari, xavfsizlik tizimining ovozli yordamchisi o‘zbek tilida xavfsizlik kamarini bog‘lash zarurligini eslatishi, haydash rejimini o‘zgartirishni tavsiya qilishi, ko‘r joylarda to‘siqlar haqida ogohlantirishi – bir so‘z bilan aytganda, sayohatni imkon qadar xavfsiz va qulay amalga oshirishi mumkin.
Yangi interfeysni o‘rnatish vaqti 30-40 daqiqani tashkil qiladi, bu vaqtni shinamgina mijozlar xonasida, bir finjon issiqqina qahva yoki xushbo‘y choy ichib o‘tkazish mumkin.
Brendning Toshkentda joylashgan rasmiy dilerlik markazlaridan sotib olingan Song Plus DM-i, CHAZOR gibrid avtomobillari, HAN elektromobili egalari 4S tizimi bo‘yicha ishlovchi uchta DM ning istalgan biridan oldindan buyurtma qilish orqali yangilanishni o‘rnatishlari mumkin.
• BYD Yunusobod;
• BYD Sergeli;
• BYD Yakkasaray.
BYD
• 16-mart – BYD brendining O‘zbekistondagi taqdimoti.
• 2-aprel – Dastlabki 50 ta CHAZOR gibrid avtomobillarining topshirilishi.
• 21-iyun – 1000-avtomobilning topshirilishi.
• 14-iyul – Rasmiy dilerlik tarmog‘ining to‘rtinchisi – BYD YUNUSOBOD flagman dilerlik markazining ochilishi.
• 17-avgust – 3000-avtomobilning topshirilishi.
• 1-sentabr – O‘zbekistonda taqdim etilgan modellar liniyasidagi avtomobillarda yangilangan o‘zbek tilidagi interfeysng taqdim etilishi.
• 25-sentabr – 5000-avtomobilning topshirilishi.
• 26-30-sentabr – Dilerlik tarmog‘ining kengayishi. Urganch va Andijonda hudud dilerlik markazlarining ochilishi.
ILK NATIJALAR. YARIM YILDA 5000 AVTOMOBIL – VA BYD KOMPANIYASINING O‘ZBEKISTONDAGI  BOSHQA NATIJALARI, 7auto.uz
6 OY — 5000 AVTOMOBIL
25-sentabr kuni rasmiy BYD SERGELI dilerlik markazida BYD dilerlik tarmog‘i tomonidan 2023-yil 17-martda sotuv boshlanganidan beri sotilgan brendning 5000-avtomobilini tantanali ravishda topshirilishi bo‘lib o‘tdi.
Minginchi sotuvni bayramona tarqatish rasmiy dilerlik tarmog‘ida yaxshi an’anaga aylangan, ammo bu safargi tadbir ayniqsa ahamiyatli bo‘ldi. BYD HAN elektromobilining kalitlarini premium sedanning baxtli egasiga BYD konglomerati asoschisi va prezidenti janob Vang Chuanfu taqdim etdi.
“Bunday hurmatli mehmonni qabul qilish katta sharafdir. Biz janob Vang Chuanfuga va brend rahbariyatiga O‘zbekistondagi birinchi rasmiy diler bo‘lish huquqi uchun minnatdorchilik bildiramiz. Uchta 4S formatdagi markaz va bitta city store’dan iborat dilerlik tarmog‘imiz jamoamizning birgalikdagi sa’y-harakatlari va BYD ko‘magi tufayli shunday natijalarga erishganidan faxrlanamiz. Ishonchlari bilan bizni to‘g‘ri yo‘nalishda ketayotganimizni tasdiqlaydigan tanlov uchun haridorlarimizga o‘z minnatdorchiligimni bildiraman, – dedi BYD Astana Motors dilerlik tarmog‘i bosh rahbari Ziyoviddin Parpiev. – Mijozlarga e’tibor qaratish BYD dilerlik tarmog‘imizni rivojlantirishning asosiy vektoridir”.
Taqdim etilgan modellar liniyasida 3 sinfdagi avtomobillar bor:
BYD HAN elektromobili. Xitoyning eng mashhur Xan sulolasi nomi bilan atalgan, hashamatli va innovatsion yechimlari bilan o‘ziga jalb etuvchi premium sedan ikkita komplektatsiya va to‘rtta rangda mavjud. Quvvat zaxirasi 715 km gacha. Besh yil yoki 100 000 km uchun kafolat. Blade Battery uchun sakkiz yillik kafolatga ega;
Song Plus DM-I gibrid krossoveri 1000 km gacha bo‘lgan umumiy quvvat zaxirasi, to‘rt yillik kafolat yoki 120 000 km, ikkita komplektatsiya va to‘rtta rangda mavjud;
BYD CHAZOR gibrid debyut sedani 1100 km gacha bo‘lgan umumiy quvvat zaxirasiga ega. Ikki komplektatsiyada va tanlash uchun uchta rangda mavjud.
Keng ko‘rgazma zallari, innovatsion uskunalar va elektr o‘tkazmaydigan asboblar bilan jihozlangan zamonaviy xizmat ko‘rsatish majmualari. Qulay mijozlar xonalari, bolalar maydonchalari, bank kassalari, Wi-Fi, kredit va sug‘urta bo‘limi mutaxassislarining maslahatlari, test parki. Imkoniyatlarni oshirish maqsadida moliyaviy sheriklar bilan birgalikda kredit mahsulotlari ishlab chiqilmoqda va joriy etilmoqda.
Bir so‘z bilan aytganda, bularning barchasi g‘amxo‘rligimiz va e’tiborimiz ramzidir.
“Sentyabr oyida biz Andijon va Urganch shaharlarida 4S standarti bo‘yicha dilerlik markazlarini texnik jihatdan ishga tushirish orqali brendning hududlardagi ishtirokini kengaytirdik. Oktabr oyining birinchi o‘n kunligida Buxoroda dilerlik markazini ishga tushirish rejalashtirilgan. Endi brend avtomobillari uchun poytaxtga borish shart emas.
Oktyabr oyidan boshlab bizning dilerlik tarmog‘imiz BYD YUNUSOBOD DM negizida BYD elektr va gibrid avtomobillari haydovchilari uchun “BYD Akademiyasi” ma’ruza kursini yo‘lga qo‘ymoqda, – deb davom etdi Ziyoviddin Parpiyev. – Bizning dilerlik tarmog‘imizdan avtomobil sotib olgan har bir kishi bizning jamoamiz, ya’ni BYD NEW ENERGY jamoasining bir qismiga aylanadi”.
“Menga  qo‘ng‘iroq qilib, men 5000-haridor ekanligimni aytishganida, birinchi daqiqalarda bunday omad aynan menga kulib boqqaniga ishona olmadim. Va kalitlarni BYD kompaniyasi prezidentining shaxsan o‘zidan qabul qilib olishimni hatto tasavvur ham qilmagandim. Xursandchilik va hayajon meni hali ham tark etmadi. Oilamizga tegishli barcha avtomobillar – BYD modellaridir, va men uchun avtomobil tanlovi haqida savol tug‘ilganida, boshqa variantlar ko‘rib ham chiqilmadi. Faqat BYD, va faqat rasmiy dilerdan! Test-drayvga keliboq, BYD HAN huddi men uchun yaratilganini his qildim”, — deya O‘zbekistondagi 5000-brend avtomobili egasi Nozima Abdullaeva o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.

В августе 2023 года с конвейера сошёл 5-миллионный электромобиль BYD. 16 марта 2023 года состоялась официальная презентация бренда в Узбекистане. Официальным дилером стала команда BYD Astana Motors. Прошло полгода. Рассказываем о первых достижениях бренда и дилера.
BYD. Говорим по-узбекски
1 сентября BYD объявил об обновлении интерфейса на автомобилях представленной в Узбекистане модельной линейки. Теперь во всех автомобилях, приобретённых в официальных дилерских центрах в Узбекистане, доступна узбекоязычная версия интерфейса.
«Мы с гордостью можем заявить, что автомобили BYD NEW ENERGY стали первыми в мире автомобилями с узбекоязычным интерфейсом. Это проявление уважения бренда к стране и народу Узбекистана», — отметил генеральный директор официальной дилерской сети BYD Astana Motors Зиёвиддин Парпиев.
Напомним, что при выходе бренда на рынок 16 марта 2023 года интерфейс был англо- и русифицирован. Кроме стандартного набора программ, голосовой помощник системы безопасности может уже на узбекском языке напомнить о необходимости пристегнуть ремень, рекомендовать переключить режим вождения, предупредить о препятствиях в слепых зонах — словом, сделать поездку максимально безопасной и комфортной.
Время установки нового интерфейса составит 30–40 минут, которые можно провести в уютном клиентском зале, наслаждаясь чашечкой свежесваренного кофе или ароматного чая.
Владельцы гибридных автомобилей Song Plus DM-i, CHAZOR, электромобиля HAN, приобретённых в официальных дилерских центрах бренда в Ташкенте, могут по предварительной записи установить обновление в любом из трёх ДЦ, работающих по системе 4S.
• BYD Yunusobod;
• BYD Sergeli;
• BYD Yakkasaray.
BYD
• 16 марта Презентация бренда BYD в Узбекистане.
• 2 апреля Выдача первых 50 гибридных автомобилей CHAZOR.
• 21 июня Выдача 1000-го автомобиля.
• 14 июля Открытие флагманского дилерского центра BYD YUNUSOBOD, ставшего четвёртым в сети официального дилера.
• 17 августа Выдача 3000-го автомобиля.
• 1 сентября Запуск обновлённого узбекоязычного интерфейса на автомобилях представленной в Узбекистане модельной линейки.
• 25 сентября Выдача 5000-го автомобиля.
• 26–30 сентября. Расширение дилерской сети. Открытие региональных дилерских центров в Ургенче и Андижане.
Первые итоги. 5000 автомобилей за полгода – и другие результаты работы BYD в Узбекистане, 7auto.uz
6 месяцев – 5000 автомобилей
25 сентября в официальном дилерском центре BYD SERGELI прошла торжественная передача 5000-го автомобиля бренда, реализованного дилерской сетью BYD со дня старта продаж, 17 марта 2023 года.
Праздничные выдачи рубежных тысячных продаж уже стали доброй традицией в официальной дилерской сети, однако в этот раз мероприятие стало особенно знаковым. Ключи от электромобиля BYD HAN счастливой обладательнице премиального седана вручил основатель и президент конгломерата BYD мистер Ван Чуаньфу.
«Принимать такого высокого гостя — большая честь. Благодарим мистера Ван Чуаньфу и руководство бренда за право стать первым официальным дилером в Узбекистане. Мы гордимся, что наша дилерская сеть, состоящая из трёх центров формата 4S и одного citystore, благодаря совместным усилиям нашей команды и поддержке BYD, достигла таких показателей. Выражаю признательность за выбор нашим покупателям, доверие которых мотивирует и подтверждает, что мы идём в правильном направлении, — подчеркнул генеральный директор дилерской сети BYD Astana Motors Зиёвиддин Парпиев. — Клиентоориентированность — основной вектор в развитии нашей дилерской сети BYD».
В представленной модельной линейке есть три класса автомобилей:
• Электромобиль BYD HAN. Названный в честь самой известной китайской династии Хань, премиальный седан, покоряющий роскошью и инновационными решениями, представлен в двух комплектациях и четырёх цветовых решениях. Запас хода до 715 км. Гарантия пять лет, или 100 000 км. Гарантия на Blade Battery восемь лет;
• Гибридный кроссовер Song Plus DM-I с комбинированным запасом хода до 1000 км, гарантией четыре года, или 120 000 км, представлен в двух комплектациях и четырёх цветах;
• Гибридный дебютный седан BYD CHAZOR с комбинированным запасом хода до 1100 км. Представлен в двух комплектациях. К выбору предлагается три цвета.
Просторные демонстрационные залы, современные сервисные комплексы, оснащённые инновационным оборудованием и токонепроводящими инструментами. Комфортабельные клиентские залы, детские площадки, кассы банка, Wi-Fi, консультации специалистов кредитно-страхового департамента, тестовый парк. Для повышения доступности совместно с финансовыми партнёрами разрабатываются и внедряются кредитные продукты. Словом, всё то, что показывает нашу заботу и внимание.
«В сентябре мы расширили присутствие бренда в регионах, осуществив технический запуск дилерских центров по стандарту 4S в Андижане и Ургенче. В первой декаде октября запланирован запуск дилерского центра в Бухаре. Теперь нет необходимости ехать за автомобилями бренда в столицу.
С октября в нашей дилерской сети, пока на базе ДЦ BYD YUNUSOBOD, запускается курс лекций «Академия BYD» для водителей электрических и гибридных автомобилей BYD. Специалисты расскажут о правильной эксплуатации моделей, ответят на интересующие водителей вопросы по обслуживанию их автомобилей BYD, — продолжил Зиёвиддин Парпиев. — Каждый, кто приобрёл в нашей дилерской сети автомобиль, становится частью нашей команды. Команды BYD NEW ENERGY».
«Когда мне позвонили и сказали, что я стала 5000-м покупателем, в первые минуты я даже не могла поверить, что такая удача случилась именно со мной. И уж никак не могла представить, что получу ключи от самого президента компании BYD. Радость и волнение переполняют меня до сих пор. Все автомобили в нашей семье — это модели BYD, и, когда встал вопрос о выборе автомобиля для меня, другие варианты даже не рассматривались. Только BYD, и только у официального дилера! Приехав на тест-драйв, я с самой первой минуты поняла, что BYD HAN как будто создан для меня», — поделилась впечатлениями 5000-я обладательница автомобиля бренда в Узбекистане Нозима Абдуллаева.